تاریخ : دوشنبه 2 بهمن 1391
نویسنده : سینا
رقابت 13 فیلم خارجی در بخش مسابقه سینمای بین‌ الملل جشنواره فجر

رقابت 13 فیلم خارجی در بخش مسابقه سینمای بین‌ الملل جشنواره فجر بهمن 1391

به نقل از روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر 16 فیلم از کشورهای چین، کره جنوبی، روسیه، فرانسه، آلمان، هند، اوکراین، ژاپن، آمریکا، کنیا، بلژیک، استرالیا، انگلستان، لوگزامبورگ و ایران با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

اسامی فیلم‌های خارجی این بخش عبارتست از:

بازگشت به 1942 ساخته فنگ شان گنگ از چین، نابینا ساخته آنسانگ هون از کره جنوبی، آفتاب سوخته 2 ساخته نیکیتا میخالکوف از روسیه، آرامش در دریا ساخته ولکر شولوندرف از فرانسه و آلمان، رنگ آسمان ساخته دکتر بیجو از هند، فرار از تبت ساخته ماریا بلومنکرون از آلمان، آشپز قصر ساخته وینکنت کریستین از فرانسه، خانه و برجک ساخته ایوا نیمن از اوکراین، کاروان نظامی ساخته الکسی میزگیرف از روسیه، روزی که میشیما سرنوشت خود را رقم زد ساخته کوجی واکاماتسو از ژاپن، سال اولی ساخته جاستین چادویک از انگلستان، آمریکا و کنیا، غول‌ها ساخته بولی لینرز از بلژیک، فرانسه، لوگزامبورگ و پرتقال‌ها و آفتاب ساخته جیم لوچ از انگلستان و استرالیا.

گفتنی است علاوه بر این 13 فیلم، سه فیلم ایرانی نیز در این بخش حضور دارند که در مجموع 16 فیلم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

اسامی فیلم‌های ایرانی این بخش به زودی از طریق روابط عمومی جشنواره اعلام می‌‌شود.

در بخش جام جهان نما (مسابقه سینمای بین‌الملل) 8 سیمرغ بلورین و یک جایزه ویژه دبیر جشنواره و در بخش سینمای سعادت(مسابقه فیلمسازان جهان اسلام) نیز 6 سیمرغ بلورین یک جایزه بیرق طلایی(جایزه مصطفی عقاد) و یک جایزه وی‍ژه هیات داوران اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است؛ سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ 12 لغایت 22 بهمن ماه 1391 به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می کند.


برای عضویت در خبرنامه در مکان اول نام خود و در مکان دوم ایمیل خود را وارد نمایید

Powered by WebGozar

به پیکس تو نت امتیاز دهید

با تشکر از حمایت شما